Špatný obal a model je jako lhaní budoucím klientům

Mnoho lidí, co používá covery dělá jednu zásadní chybu. Řekl bych, že až 90% z nich lže díky coveru svým zákazníkům, potažmo klientům. Proč? Je to jednoduché – volí špatný cover.

Konkrétně mám namysli tloušťku knih vybrané šablony. Každý cover by měl z velké části odpovídat realitě a proto by se nemělo stávat, že si 20 stránkový e-book dáte na web s obrázkem knihy, která má minimálně 300 stránek. Představte si, jak se cítí klient. Obrázkem je navnaděn na velký přísun informací a nakonec dostanu jen malou porci. Ano, informace sice mohou být přínosné, ale jednoduše klient nedostal to, co viděl na obrázku a může ho tak ovlivnit jeho další nákup.

„Burger“ na obrázku je jiný než v reálu, váš ebook nemusí

Jak už možná víte z předešlého článku, mám tendenci on-line věci přirovnávat k off-line. Využijme tady potravinový řetězec McDonald. Znáte jejich reklamy? Nadýchaná čerstvá houska, velký kus masa, čerstvý salát a další skvěle vypadající ingredience. Když tento hamburger ale nakoupíte, realita je trochu jiná. Prakticky dostanete housku se salámem, což reklamě tedy neodpovídá. Určitě jste to zažili a vzpomeňte si, jaký jste u toho měly pocity. Byli jste zklamaní a naštvaní, že to nevypadá tak, jak na obrázku? Je už potom jedno, jestli vám chutnalo nebo ne… Hamburger je v tomto případě váš e-book a reklama váš cover. Je mnohem lepší klientovi ihned ukázat, a není se za co stydět, že váš e-book nemá 300 stránek, ale 20. Klient si s tímto vědomým e-book stáhne nebo zakoupí a potom už může být jen a jen mile překvapen, že i ve 20 stránkách se dozvěděl spousty užitečných informací.

I proto jsme pro vás připravili kategorie sešitů a knih v různých tloušťkách. YouCover navíc i v budoucnu bude počítat s tím, že klienti mají různě obsáhlé e-booky a bude připravovat šablony pro alespoň 4 druhy tlouštěk knih.

Nedá mi to a na závěr se vás tedy zeptám. Koresponduje váš obrázek e-booku s počtem stran obsahu e-booku?

Ahoj, jsem grafik, UX vývojář a webdesignér. Mojí vášní je grafika a proto jsem založil a provozuji aplikaci Yourcover. Budu velmi rád, když společně budeme vylepšovat tuto aplikaci.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů